Mina sidor

På Mina Sidor kan du se din förbrukning och lära dig mer om hur just din värmeanvändning ser ut. Logga in och ta del av dina uppgifter.

På Mina sidor kan du:

  • följa din förbrukning på tim-, dags-, månads- eller årsbasis och du kan jämföra med förbrukning från 2021.
  • följa ditt delta-T. Delta-T är skillnaden mellan temperaturen på inkommande vatten från oss  och det som skickas i retur från din bostad eller fastighet. Om din fjärrvärmecentral är optimerad är delta-T mer än 30.
  • uppdatera dina kontaktuppgifter. Det är viktigt för oss att kunna nå våra kunder och därför är det viktigt att uppgifterna vi har är korrekta.
  • teckna serviceavtal för privatkunder och anmäla intresse för serviceavtal för företag och BRF.

ENA Kund tar del av Mina sidor

Hur loggar du in?
Du loggar in med bank-ID eller kundnummer och den e-postadress du uppgivit till oss. Är du osäker, så ring oss på telefonnummer 0171-62 50 19 eller mejla din fråga till kundtjanst@enae.se

LOGGA IN PÅ MINA SIDOR